В Україні набув чинності закон щодо тарифів на комунальні послуги

Новости Никополя

Закон про новий механізм формування тарифів на комунальні послуги 1060-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» 1 травня набув чинності. Учора документ було оприлюднено у офіційному виданні «Голос України».

Однією із важливих новацій закону є впровадження публічних договорів про постачання комунальних послуг, що дозволить комунальним підприємствам, які постачають тепло та гарячу воду, покращити свій фінансовий стан та гарантувати якість послуг для споживачів. Згідно з нормами закону, зі споживачами у приватному секторі і у багатоквартирних будинках, які не обрали модель організації договірних відносин, укладуть нові договори теплопостачання, постачання гарячої води, централізованого водопостачання тощо.

Документ також передбачає диференційовані тарифи на транспортування та постачання теплової енергії (залежно від наявності центральних та індивідуальних теплових пунктів). Також запроваджується диференційована оплату за воду і за тепло, залежно від того, хто несе витрати по обслуговуванню лічильника.

Споживачам компенсують кошти, закладені у тарифах постачальника на установку лічильників, якщо вони встановили лічильники тепла самостійно

Зазначимо, що норма документу про знаходження, за даними Державного земельного кадастру, прибудинкової території у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку вводиться лише з 1 січня 2023 року.

Окрім того, закон дозволяє доступ у житло та інші об’єкти нерухомості виключно представникам газового оператора, чи іншого підприємства, з яким укладено договір з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Водночас порядок доступу і наслідки його ненадання власником (співвласниками) документ пропонує встановити законодавством.

 

 

Ранее мы сообщали: Как будет проходить Пасха в условиях карантина

Цены на продукты питания в Украине будут расти

В Никополе открылся первый деревянный храм, тарифы на газ снова повысились, 35 лет со дня чернобыльской катастрофы, Чемпионат Украины по каратэ прошел в Никополе, сбор помощи ребенку

 

Оставьте комментарий первым on "В Україні набув чинності закон щодо тарифів на комунальні послуги"

Оставьте комментарий

Your email address will not be published.


*