На Дніпропетровщині 21 учасник ОЗГ з Нікополя та інших міст постануть перед судом

Новости Никополя

Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України. Серед обвинувачених  — так звані «смотрящі», кримінальні «авторитети» та інші учасники угруповання.

Упродовж восьми місяців оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області та слідчі ГУНП в Дніпропетровській області збирали докази причетності кримінальних «авторитетів» до організації та діяльності угруповання, учасники якого скоювали злочини на території кількох областей.

Нагадаємо, що «Нікопольська правда» повідомляла про гучне затримання кримінальних авторитетів у Нікополі.

У квітні минулого року поліцейські провели спецоперації та знешкодили діяльність злочинного угруповання. До його складу входили так звані «смотрящі» за містами, районами, виправними установами, «кримінальні авторитети» та виконавці.

«Смотрящі» через довірених осіб «тероризували» підприємців та фермерів регіону, змушуючи їх сплачувати «данину», організовували виконання злочинів на замовлення, налагодили канали постачання заборонених речей до в’язниць.

Крім того, лідер угруповання організовував злочинні зібрання — «сходки», в яких брали участь його довірені особи, та за винагороду виступав у ролі «третейського судді».

Також встановлені факти звернення осіб до учасників злочинної групи за «допомогою» — від вибивання неіснуючих боргів до банального захисту від інших учасників злочинних груп, зокрема й у місцях позбавлення волі. Безпосередньо організатор визначав, хто із його довірених осіб буде забезпечувати «допомогу» і скільки це буде коштувати.

На даний час розслідування завершено. За погодженням із Дніпропетровською обласною прокуратурою обвинувальний акт відносно 21 особи скеровано до суду. Їм інкримінують:

— поширення злочинного впливу (ч. 1 ст. 255-1);

— поширення злочинного впливу в установах відбування покарань (ч. 2 ст. 255-1);

— поширення злочинного впливу суб’єктом підвищеного злочинного впливу (ч. 3 ст. 255-1);

— організація, сприяння у проведенні або участь у злочинному зібранні (сходці) (ч. 1 ст. 255-2);

— звернення за застосуванням злочинного впливу (ч. 1 ст. 255-3);

-незаконне зберігання зброї (ч.1 ст. 263);

-незаконне заволодіння транспортним засобом (ч. 2 ст. 289) Кримінального кодексу України.

За скоєне фігурантам може загрожувати до 15-ти років позбавлення волі.

Відео та фото затримання дивіться у матеріалі: В Никополе накрыли особо опасную ОПГ (фото, видео)

3 Comments on "На Дніпропетровщині 21 учасник ОЗГ з Нікополя та інших міст постануть перед судом"

Оставьте комментарий