В Україні з 1 липня можуть підвищити тарифи на електроенергію: нові ціни

Новости Никополя

В Україні з 1 липня приблизно в півтора-два рази підвищать тарифи на електроенергію.

Про це пише Today.

При цьому українцям намір також надати пільговий тариф (за зразком того, який існував на перші 100 кВт-год до 1 січня 2021 року).

Вартість кіловат-години становитиме близько 2,5-3 гривень. Крім того, уряд вирішив повернути пільги для певного обсягу споживання.

В одному з варіантів розглядають можливість встановити пільгу на перші 100 кВт-год. Проте їх вартість становитиме вже не 90 копійок, а, скоріш за все – 1,68 гривні.

Зокрема, голова департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко вважає, що підвищувати тариф на електроенергію потрібно зі споживання в 500 кВт-год.

“Я завжди виступав за те, щоб для тих, хто споживає понад 500 кВт-год, ввели вищий тариф. Якщо у людини великий будинок і багато техніки, він може платити 2,5 грн. Так зараз і розмірковує Кабінет міністрів… Такі ціни (2,5 грн за кВт-год) планують встановити 1 липня”, – розповів Попенко.

Попенко також пропонує не обмежуватися двома тарифами, а встановити таку градацію за обсягом споживання:

до 100 кВт-год – 0,90 гривні;

від 100 до 500 кВт-год – 1,68 гривні;

від 500 до 1000 кВт-год – 2,5 гривні;

понад 1000 кВт-год – понад 3 гривні.

Втім, на думку експертів таке рішення не розв’яже проблеми з ліквідацією заборгованості перед енергоринком. Тому навряд уряд піде на такий розподіл вартості тарифу на електроенергію. Особливо – що стосується першого пункту – до 100 кВт-год.

Оставьте комментарий первым on "В Україні з 1 липня можуть підвищити тарифи на електроенергію: нові ціни"

Оставьте комментарий

Your email address will not be published.


*