Європарламент схвалив 35 млрд євро для України

Новости Никополя

Росія як країна-агресор повинна заплатити – і заплатить, заявила президентка Європарламенту Роберта Метсола.

Європарламент підтримав пропозицію щодо надання Україні позики Євросоюзу у розмірі 35 млрд євро. Відповідне рішення було прийняте у вівторок, 22 жовтня.

У голосуванні взяли участь 635 євродепутатів, з яких 518 проголосували «за», 56 – «проти», 61 утримався. Перед цим кілька годин тривали дебати.

«Цим голосуванням ми надсилаємо потужний сигнал: ми використовуємо прибутки від російських заморожених активів на підтримку України і Росія як країна-агресор повинна заплатити – і заплатить», – заявила президентка Європарламенту Роберта Метсола.

У свою чергу написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав у Telegram, що «це важливий внесок ЄС у межах $50 млрд (понад 45 млрд євро – ред.) кредиту G7 з використанням прибутків від заморожених російських активів, який допоможе покрити нагальні фінансові потреби України».

При цьому відомо, що фінальна сума, яку ЄС надасть Україні як позику, може бути меншою – залежно від того, які внески зроблять інші країни G7.

Сьогодні вранці Велика Британія оголосила свою частку внеску у межах кредиту G7 – майже 3 млрд доларів.

Нагадаємо, США готові надати Україні до 20 млрд доларів в межах кредиту від Великої сімки, який буде погашатися коштом прибутку від заморожених активів Росії. Але нині ще нема остаточного рішення.

 

Друзі, підписуйтесь на канал газети «Нікопольська правда» у Telegram, а також приєднуйтесь до нас у Facebook та Instagram

Оставьте комментарий первым on "Європарламент схвалив 35 млрд євро для України"

Оставьте комментарий