В Україні очікується значне подорожчання інтернету

Новости Никополя

В Україні очікується значне подорожчання інтернету. Крім того, може загальмуватися, а подекуди й зовсім зупинитися прокладання високошвидкісних телекомунікацій. При цьому ідея розвитку цифрової інфраструктури країни, яка належить президенту Зеленському та його команді, може залишитися нереалізованою. А у віддалених селах, як не було якісного інтернету, так його і не буде.

 

Таку, зовсім не райдужну, перспективу змалював заступник голови парламентського комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

 

Причина подорожчання інтернету і ймовірного колапсу процесу цифровізації країни — не в підвищенні цін на обладнання та зарплат персоналу фірм, які займаються прокладкою телекомунікацій. Хоча і це має місце. Однак такі витрати прогнозовані, і вони на сьогодні не є критичними.

Причина в тому, що Мінекономіки вирішило обкласти ввізним митом імпортну кабельну продукцію, без якої в прокладанні надійних комунікацій ніяк не обійтися, розповідає Федієнко. А це означає, що подорожчання інтернету неминуче.

«Свого часу в закритому форматі було проведено так зване спецрозслідування щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту. Рішення ми поки не бачили, проте було анонсовано, що вартість на кабельну продукцію по імпорту зросте на 23%», — пише нардеп .

Іншими словами, уряд має намір ввести спецмито на кабельну продукцію, імпортовану в Україну. Через це вона подорожчає, принаймні, на 23%. Причому все це робиться «під соусом» захисту вітчизняного виробника.

Олександр Федієнко каже, що він обома руками «за» підтримку національного виробника і завжди особисто відстоював цю позицію.

«Але разом з тим переконаний, що зазначена позиція можлива лише на підставі вдумливого економічного підходу, а не шляхом додаткових податків і заборон. Слід впроваджувати державну підтримку розвитку технологій та інновацій, що стосується національного виробника. Це допоможе перейти від країни сировинної продукції до країни високотехнологічної продукції «, — резюмував Федієнко.

Крім того, він пропонує чиновникам з Мінекономіки і всім бажаючим заглянути на сайт Державної митної служби, на якому можна знайти все експортно-імпортні операції. Тоді з’ясується, що, принаймні, останні п’ять років, по групі телекомунікаційних кабелів експорт стабільно превалює над імпортом. Тобто, в імпортуванні потрібних модифікацій кабельної продукції немає ніякої загрози національному виробнику.

Ранее мы сообщали: Глава МВД ожидает принятие закона об обороте оружия

Никополь утопает в амброзии (видео)

На Днепропетровщине из самолётов будут разбрасывать вакцину

Оставьте комментарий первым on "В Україні очікується значне подорожчання інтернету"

Оставьте комментарий

Your email address will not be published.


*