Вже з листопада українські заробітчани можуть не потрапити на роботу до Польщі: названа причина

Новости Никополя

Українські заробітчани ризикують вже найближчим часом, з листопада, не потрапити на роботу до Польщі. Все — через те, що вони не зможуть отримати візу. Її просто не буде кому видати через те, що з листопада має приступити до роботи новий візовий центр. Тому українцям, які хочуть відправитися на роботу до Польщі, просто нікуди буде подавати документи.

 

Про це пише керівник інформаційно-аналітичного центру «Прості рішення» Віталій Матарикін.

 

Тендер з вибору компанії, яка буде займатися відбором та обробкою документів українців для видачі візи в Польщу, був оголошений ще в грудні минулого року. За підсумками, які підбили в червні, була оголошена переможцем тендеру польська фірма з працевлаштування Personnel Service. Однак незабаром підсумки тендера оскаржили три з п’яти його учасників, заявивши, що конкурс проводився несправедливо. З тих пір триває тяганина з розглядом цих скарг. Наприкінці серпня Національна апеляційна палата Польщі постановила повернути в тендер компанію, яка пропонувала найменшу ціну, і перерахувати бали. Підсумки повторного тендеру мають бути відомі в кінці вересня.

 

Однак, на думку Віталія Матарикіна, вже при будь-якому результаті тендеру, у переможця виникнуть складнощі із початком діяльності в Україні. В кінці жовтня закінчується термін контракту з нинішнім візовим центром, а з листопада вже має приступити до роботи інший. Однак для цього йому потрібно спочатку відкрити свої офіси у 18 містах і найняти близько півтисячі співробітників. Зазвичай на вирішення таких технічних завдань потрібно не менш ніж півроку, пише експерт.

При цьому він переконаний, що від цього програють не лише українські заробітчани, які не встигнуть швидко переорієнтуватися і знайти роботу в інших країнах ЄС. Від цього програє, у першу чергу, сама Польща. Адже сьогодні наших співгромадян, без перебільшення, можна назвати однією з основних рушійних сил польської економіки.

 

«Польща, звичайно втратить пару відсотків ВВП. На польські заводи і ферми не приїдуть сотні тисяч кваліфікованих співробітників, але хто ж знав, що все так закрутиться. Зате ця історія може стати хорошим прикладом, як гонитва за легкими грошима здатна поставити під удар економіку цілої країни «, — йдеться в матеріалі.

Ранее мы сообщали: Глава МВД ожидает принятие закона об обороте оружия

Никополь утопает в амброзии (видео)

На Днепропетровщине из самолётов будут разбрасывать вакцину

Оставьте комментарий первым on "Вже з листопада українські заробітчани можуть не потрапити на роботу до Польщі: названа причина"

Оставьте комментарий

Your email address will not be published.


*